Trčanje u vjetrovitim uvjetima može biti izvrstan trening ako ga dobro uspijete. Nekoliko je poteškoća povezanih s trčanjem po vjetru.
Prašina i krhotine vam lete u oči
Najveći problem vjetra za trčanje je dizanje prašine koja ometa diši normalno... Bez obzira kako se zatvorili, i dalje će vam prodrijeti u pluća. Nažalost, u gradovima ima puno prašine i potpuno ju je nemoguće riješiti. Stoga se problem ljeti odnosi na sve regije.
Postoji mogućnost trčanja sa šalom omotanim oko lica. No, to će dodati novi problem - bit će teže disati čak i na štetu samog šala.
Stoga je jedini siguran način da se izbjegnu veliki problemi s prašinom znati kamo trčati... Takva mjesta uključuju središnje ulice gradova i nogostupe, koji se redovito peru strojevima za zalijevanje. Šumske staze, gdje je vjetar obično najslabiji zbog drveća. I nasipi, gdje se prašina vrlo brzo otpuhuje u vodu. Posljednju točku komplicira činjenica da je vjetar najjači na otvorenim područjima. Stoga trčanje duž nasipa također nije najbolja opcija.
Snaga vjetra
Po laganom vjetru trkaču nema problema. No, jak vjetar već počinje uspostavljati svoja pravila. Vjetar u leđa pomaže lakše trčati... Ali ako usporedimo njegove blagodati i prepreke koje stvara kad se na njega suprotstavite, postat će očito da vjetar koči mnogo puta više nego što pomaže.
Kako bi se utjecaj čeonih vjetrova minimalizirao, potrebno je odabrati pravi put za trčanje. Bolje trčati veći dio puta bočno prema vjetru. U ovom slučaju, on zapravo neće pomoći, ali se neće ni miješati. Stoga pokušajte izgraditi rutu u obliku pravokutnika, gdje će širina biti mjesto trčanja uz vjetar ili protiv vjetra, a duljina mjesto trčanja okomito na smjer vjetra. Što manji ima vaš pravokutnik, to bolje. Idealna opcija je ravna cesta s vjetrom koji puše okomito na nju. Tada možete samo trčati naprijed-natrag.
Još članaka koji će vas zanimati:
1. Kako se rashladiti nakon treninga
2. Gdje možeš trčati
3. Mogu li trčati svaki dan
4. Kako pravilno trčati ujutro
Odjeća za trčanje u vjetrovitim uvjetima u različitim godišnjim dobima
Ljeto.
Vjetar ljeti pomaže malo smiriti vrućinu. Čak i ako temperatura zraka nije pala, prisutnost kretanja zraka uvijek povoljno utječe na dobrobit. Ali ako govorimo o trčanju u prašnjavom području, posebno tamo gdje je prašina tvrdi pijesak koji bolno pogađa otvorena područja tijela, onda je bolje da se pravilno odijevate.
Otvorene dijelove tijela potrebno je pokušati prekriti sportskim laganim hlačama i dolčevitom. Obavezno nosite naočale. Oči su najranjiviji dio tijela.
Jesen, proljeće
Trčanje po vjetrovitom vremenu u jesen i proljeće ne razlikuje se puno od trčanja ljeti pod istim vremenskim uvjetima. Osim što, ovisno o temperaturi vani, vrijedi odjenuti jednu ili dvije dolčevine, ili čak blejzer. Ostalo je isto: trenirke ili tajice i naočale. Inače, najbolje je nositi naočale koje odgovaraju licu. Često ih se naziva i sportom. Vretenske naočale neće raditi. Jer će se prašina ispuhati odozgo i odozdo. Super je imati naočale s promjenjivim lećama. Jer navečer je jednostavno nemoguće trčati u tamnim naočalama i potrebno je imati naočale s prozirnim lećama.
Zima
Ako na sve slasti trčeći po snijegu dodaje se i trčanje po vjetrovitom vremenu, a tu su dva savjeta:
1. Obucite se što toplije u odjeću koja je što prozračnija. To su bolonjska jakna i hlače. Potreban je šal ili dugi ovratnik. Naočale nisu obavezne, ali su poželjne. Zimi, ako vani ima snijega, nema prašine. Ali ako postoji mećava, udaranje pahuljama u oči velikom brzinom uzrokovat će bol.
2. Ostanite kod kuće. Zimi, po hladnom vremenu, pa čak i po jakom vjetru, malo ljudi može uživati u trčanju. Samo najozloglašeniji trkači. Ako se još ne smatrate takvim, i samo početnik trkač, bolje je sjediti kod kuće na toplom mjestu i čekati vrijeme. Vjetar obično završi za jedan dan.
Možete trčati po vjetrovitom vremenu. Ali obično vjetar smeta, a ne pomaže. Stoga će samo oni koji, naprotiv, vole svladati što više prepreka na svom putu, dobiti zadovoljstvo od trčanja u vjetar. U ostatku, tko voli lagano i mirno trčanje, trčanje u vjetar prijeti samo nepotrebnim poteškoćama i živcima.
Da biste poboljšali svoje rezultate u trčanju na srednjim i dugim udaljenostima, morate znati osnove trčanja, kao što su pravilno disanje, tehnika, zagrijavanje, sposobnost izrade ispravne olovke za oči za dan natjecanja, ispravnog rada snage za trčanje i ostalih. Stoga vam preporučujem da se upoznate s jedinstvenim video tutorialima o tim i drugim temama autora web stranice scfoton.ru, na kojoj ste sada. Za čitatelje stranice video tutorijali su potpuno besplatni. Da biste ih dobili, samo se pretplatite na bilten i za nekoliko sekundi dobit ćete prvu lekciju u nizu o osnovama pravilnog disanja tijekom trčanja. Pretplatite se ovdje: Pokretanje video tutorijala ... Ove su lekcije već pomogle tisućama ljudi, a pomoći će i vama.