.wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Glavni
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
Delta Sport

Kako izgraditi prsne mišiće s bučicama?

U poslovima izgradnje razvijenih i snažnih mišića prsa uteg nije monopolist, a oprema za vježbanje nije univerzalni alat. Vježbe s bučicama za prsne mišiće ne nadopunjuju samo trening: većini žena i muškaraca trebaju ih za visokokvalitetno sveobuhvatno proučavanje jedne od najvažnijih mišićnih skupina. Suočeni s izazovom platoa za trening, u svoj program uvrstite kretanje s ovom klasičnom opremom.

U ovom ćemo članku pogledati najučinkovitije vježbe s bučicama usmjerene na razvoj i rast prsnih mišića.

Savjeti i značajke za trening mišića s bučicama

Kada radite s bučicama, slijedite brojne preporuke:

  • Prvo tehnika, a zatim teški utezi. Za one koji su novi u vježbama za pumpanje prsnih mišića bučicama, u početku će biti teško shvatiti ispravnu putanju školjaka. Za razliku od mrene, ne postoji držač - u rad su uključeni mišići koji stabiliziraju, pa je potrebno vrijeme za usavršavanje tehnike.
  • Prsni mišići su masivni, pa je za njihovu izgradnju potrebna raznolikost treninga. Obavezno u svoj program uključite vježbe iz različitih kutova.
  • Mišić raste u kuhinji i u krevetu. Teški trening započinje rast mišića, ali rast mišića povećava se pravilnom prehranom i oporavkom. Dok se prsni mišići u potpunosti ne oporave, besmisleno ih je ponovno učitavati. Zato im je u pravilu jedan dan u tjednu dovoljan za trening.
  • Ne treba se usredotočiti na prsa na štetu leđa i nogu. Slaba leđa s jakim prsima gotovo su zagarantirano saginjanje, a vježbanje nogu daje ne samo uravnotežene količine, već i snažnije preše.

Prednosti treninga s bučicama

Prednosti upotrebe bučica za rad prsnih mišića:

  • opseg pokreta je veći nego kod mrene;
  • mišići se rade pod različitim kutovima;
  • u rad su uključeni stabilizirajući mišići, što osigurava njihov rast;
  • možete koristiti školjke jednu po jednu;
  • raznovrsni treninzi - bučice omogućuju izvođenje takvih pokreta koji se ne mogu izvoditi šipkom, na primjer, širenje;
  • vježbe na prsnim mišićima s bučicama kod kuće nisu ništa manje učinkovite od vježbi u teretani;
  • bučice prikladne su za one koji se boje mrene ili ih psihološki ne mogu podnijeti, osim toga, djevojkama je puno lakše baratati s par bučica nego utegom.

© lordn - stock.adobe.com

Vježbe s bučicama

Pogledajmo osnovne vježbe s bučicama na prsima.

Pritisnite na vodoravnu klupu

Sve preše s bučicama mogu se smatrati alternativom klasičnom presici s utegom, ali najbolje je kombinirati oba ova pokreta, nadopunjujući ih izolacijom.

Trebat će vam klupa za bučice s klupe. Kod kuće će ga zamijeniti red stolica. U krajnjem slučaju, vježbu možete raditi na podu. Horizontalni tisak usmjeren je na razvoj mišića srednjeg prsa.

Shema izvršenja:

  1. Početni položaj (IP) - ležeći na klupi, noge čvrsto naslonjene na pod (cijelim stopalom), lopatice su spojene, ispravljene ruke s bučicama (dlanovi "gledaju" prema nogama - ravni hvat) su iznad prsa. Ruke moraju biti lagano savijene u laktovima - to povećava sigurnost, "isključuje" triceps i dodiruje sve vježbe za prsa. Glava je na klupi, a da s nje ne visi.
  2. Udahnite i lagano spustite školjke na razinu prsa. U ovoj fazi možete zastati na trenutak.
  3. Dok izdišete, stisnite školjke do PI. Napor treba ići od nogu, preko lata do prsa i od prsa do tricepsa. Fiksiranje nogu je izuzetno važno - ako zanemarite ovo pravilo, značajan postotak napora se gubi.

Tijekom izvođenja vježbe u potpunosti se koncentrirajte na mišiće koji rade, osjetite ih. Jedna od prednosti bučica je upravo u tome što vam ove ljušture omogućuju da bolje osjetite mišiće od šipke.

Raspored na vodoravnoj klupi

Pomoćna vježba koja brusi pektorale i omogućuje im kvalitativno istezanje na najnižoj točki. Shema izvršenja:

  1. IP - ležeći na klupi, ruke blago savijene u laktovima su iznad prsa dlanovima uz tijelo (neutralni stisak), bučice se lagano dodiruju. Ostatak PI sličan je prethodnoj vježbi.
  2. Dok udišete, raširite ruke u bokove. U konačnom položaju ramena su ispod tijela - mišići su ispruženi u položaj praćen neugodnim stanjem. Ali nije potrebno dovesti do bolnih senzacija.
  3. Nakon kratke stanke na dnu, približite ruke PI-u. Kada se krećete, vaše su ruke monolit - kao da pokušavate zagrliti debelo stablo.

Nema potrebe da se granate odskoče. To je traumatično i smanjuje stres. Pokreti su glatki i koncentrirani.

© Makatserchyk - stock.adobe.com

Presa za nagib (savijanje prema gore)

Ova vježba s bučicama na prsnoj kosti cilja gornju mišićnu skupinu. Upravo ovo područje zaostaje za većinom sportaša. Trening s nagnutom klupom poboljšat će situaciju. Uz snažnu neravnotežu, preporučuje se upravo ova verzija bench pressa staviti na prvo mjesto u danu treniranja prsa.

Shema izvršenja slična je "vodoravnoj" preši. Razlika je samo u položaju klupe i u zoni "slijetanja" bučica (ovdje su školjke spuštene bliže vrhu prsa).

Kut nagiba je promjenjiv. Classic je 30 stupnjeva od poda... U ovom su položaju prsa razrađena, prednje delte nisu dovoljno uključene. Kutovi veći od 45 stupnjeva jednaki su pomicanju fokusa na ramena. Manji kut povećava opterećenje na srednjem području prsa.

© Makatserchyk - stock.adobe.com

Nagib klupe (nagnut prema gore)

Vježba je u mnogočemu slična prethodnoj. Glavna točka kosih razrjeđenja je u proučavanju kvalitete gornjeg dijela prsnog koša na kraju treninga.

© blackday - stock.adobe.com

Nagibni pritisak (savijanje prema dolje)

Pokret je usmjeren na razvoj donjeg dijela prsnog koša. Radi se prilično rijetko, jer je zaostajanje donjeg dijela pektorala rijetko. Preporuke za kutove nagiba su iste. Jedina je razlika što su kutovi negativni.

Ni pod kojim uvjetima nemojte raditi ovu vježbu ako vam je dijagnosticiran povišen krvni tlak. S negativnim nagibom, krv juri u glavu, što može dovesti do ozbiljnih problema.

© Makatserchyk - stock.adobe.com

Nagib klupe (nagnut prema dolje)

"Donja" razrjeđenja pomažu vam podsjetiti na područje donjeg dijela prsnog koša, a posebno na vanjske zone. Kao i u prethodnim slučajevima, preporuča se eksperimentiranje s uglovima. To će vam omogućiti ne samo da cjelovito razradite škrinju, već i daje razumijevanje koji je nagib optimalan u svakoj konkretnoj situaciji.

Pulover

Iako se ovdje raspravlja o prsnim vježbama s bučicama, pulover je svestran pokret. Zajedno s prsnim mišićima, savršeno razvija leđa. Štoviše, pulover ne samo da jača i razvija mišiće, već i povećava volumen prsa. Ovaj je trenutak najrelevantniji za mlade ljude čiji kostur još nije u potpunosti oblikovan. Ali čak i u odrasloj dobi, ima smisla rastezati prsnu kosti bučicom.

Vježba se izvodi uzduž i preko klupe. U potonjem slučaju, samo je gornji dio leđa na klupi - glava i zdjelica vise. Zahvaljujući tome, mišići i prsna kost u cjelini se snažnije istežu. To znači da se volumen prsa učinkovitije povećava.

Tehnika izvršenja:

  • IP - ležeći preko (ili uzduž) klupe, ruke s bučicom su gotovo potpuno ispružene i nalaze se iznad prsa. Ispravljene ruke su ključ boljeg istezanja. Lagani zavoj u laktovima potreban je samo iz sigurnosnih razloga.
  • Bez savijanja ruku, lagano spustite projektil unatrag i iza glave, kontrolirajući i osjećajući kako se mišići istežu.
  • Na mjestu kulminirajućeg istezanja napravite kratku pauzu, nakon čega snažnim naporima na izdisaju vratite bučicu u PI.

Pokret se izvodi samo zbog rotacije ruku u ramenskim zglobovima. Fleksija laktova prebacuje teret na triceps.

© Nicholas Piccillo - stock.adobe.com

Nakon treninga pektorala, poželjno ih je malo protezati bez težine. To će ubrzati oporavak i smanjiti bol.

Program treninga

Prsa su velika mišićna skupina, općenito će biti dovoljan jedan trening tjedno. Obično se kombinira s tricepsom, jer također aktivno djeluje tijekom svih presa.

U slučaju vježbi s bučicama, takav kompleks (prsa + triceps) može izgledati ovako:

VježbajteBroj pristupa i ponavljanja
Presa s bučicama na vodoravnoj klupi4 serije od 10-12 ponavljanja
Klupa s bučicama na klupi nagnutoj prema gore4 serije od 10-12 ponavljanja
Nagnuti raspored klupe3 serije od 12 ponavljanja
Pulover3 serije od 10-12 ponavljanja
Francuski bench press s bučicama4 serije od 10-12 ponavljanja
Uzvratni udarac3 serije od 10-12 ponavljanja

Iskusniji sportaši mogu odraditi dva treninga tjedno ako imaju grupe za dojenje.

Trening jedan s naglaskom na gornji dio prsa:

VježbajteBroj pristupa i ponavljanja
Klupa s bučicama na klupi nagnutoj prema gore5 serija od 8-12 ponavljanja
Nagnuti raspored klupe4 serije od 10-12 ponavljanja
Pulover4 serije od 10-12 ponavljanja

Drugi trening s naglaskom na srednjem i donjem dijelu prsa:

VježbajteBroj pristupa i ponavljanja
Presa s bučicama na vodoravnoj klupi4 serije od 8-12 ponavljanja
Preša za bučice ležeći na klupi s negativnim nagibom4 serije od 10-12 ponavljanja
Raspored na vodoravnoj klupi3 serije od 12 ponavljanja

Kompleks je vrlo pogodan za trening u teretani i za trening kod kuće. U teretani je poželjno kombinirati rad s bučicama s vježbama sa šipkom. Program također možete nadopuniti sklekovima na neravnim šipkama.

Kako jedete dok vježbate?

Kako napumpati prsne mišiće bučicama ili bilo kojim drugim aparatom, ako ne zadovoljavate tjelesne potrebe za građevinskim materijalom? Nema šanse.

Da biste najbolje iskoristili svoj trening, slijedite određene smjernice:

  • Konzumirajte 2 g proteina po kg tjelesne težine dnevno (računajte samo životinjske proteine);
  • konzumirajte dovoljnu količinu ugljikohidrata (najmanje 5 g po kg tjelesne težine) - bez prave količine energije ne možete učinkovito trenirati;
  • pijte 2-3 litre vode dnevno;
  • ako je moguće, koristite sportsku prehranu: proteinski shakeovi i dobitnici nadoknađuju nedostatak esencijalnih tvari, jer ih je teško dobiti u potpunosti iz prirodnih proizvoda.

Preporučuje se uzimanje Sportpita 2-3 puta dnevno - uvijek nakon treninga i noću, kao i između obroka.

Gledaj video: 5 vežbi za kompletne grudi (Svibanj 2025).

Prethodni Članak

Kurkumin SAN Supreme C3 - pregled dodataka prehrani

Sljedeći Članak

BCAA Scitec Nutrition 1000 Dopunski pregled

Vezani Članci

Kingov potisak

Kingov potisak

2020
Što je istezanje i koja je njegova upotreba?

Što je istezanje i koja je njegova upotreba?

2020
Uvijanje utegom obrnutog gripa

Uvijanje utegom obrnutog gripa

2020
Pirjani grah s rajčicom

Pirjani grah s rajčicom

2020
Kora stabla mrava - sastav, blagodati, šteta i načini primjene

Kora stabla mrava - sastav, blagodati, šteta i načini primjene

2020
Uzroci i liječenje bolova u glutealnim mišićima

Uzroci i liječenje bolova u glutealnim mišićima

2020

Ostavite Komentar


Zanimljivi Članci
Zgnječeni krumpir jakne sa začinskim biljem

Zgnječeni krumpir jakne sa začinskim biljem

2020
Kada piti proteine ​​prije ili poslije treninga: kako ih uzimati

Kada piti proteine ​​prije ili poslije treninga: kako ih uzimati

2020
Punjene jabuke sa grožđicama, orasima i datuljama

Punjene jabuke sa grožđicama, orasima i datuljama

2020

Popularne Kategorije

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

O Nama

Delta Sport

Podijelite Sa Prijateljima

Copyright 2025 \ Delta Sport

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

© 2025 https://deltaclassic4literacy.org - Delta Sport