.wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Glavni
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
Delta Sport

Što piti tijekom vježbanja za mršavljenje: što je bolje?

Ne zna svaki ambiciozni sportaš što treba piti tijekom treninga. Međutim, sjajno je ako, u principu, shvati da je pijenje neophodno. Ostaje samo shvatiti što smijete, a što ne možete piti, a za bolje razumijevanje teme - zašto je to uopće potrebno?

U ovom ćemo članku saznati što je najbolje piti tijekom vježbanja, kao i identificirati pića koja mogu biti štetna ili beskorisna.

Zašto piti dok vježbate

Svaki sportaš dolazi u teretanu s određenom svrhom: izgraditi mišiće, smršavjeti, poboljšati figuru, povećati izdržljivost itd. Svaka intenzivna vježba dovest će do gubitka tekućine. Zanemarivanje ovog procesa može dovesti tijelo do katastrofalnih posljedica.

Anegdota: „Poznato je da je čovjek 80% vode. Stoga se može smatrati okomitom lokvom. "

Smijeh je smijeh, a u ovoj šali ima puno istine. Doista, svaka se stanica našeg tijela: mozak, mišići, kosti, krv - sastoji od vode. Sudjeluje u radu svih vitalnih sustava - čisti crijeva, uklanja toksine i toksine, potiče hlađenje (tijekom znojenja), održava normalan omjer minerala.

Gubitak tekućine tijekom vježbanja neizbježno dovodi do neravnoteže elektrolita. Koje su posljedice?

  1. Viskoznost krvi se povećava, stoga se povećava opterećenje srca i krvnih žila;
  2. Mišićnom tkivu nedostaju kisik i hranjive komponente;
  3. Izdržljivost se pogoršava, koncentracija pažnje je oslabljena;
  4. Apsolutno se svi metabolički procesi usporavaju, uključujući razgradnju masti. Stoga trening mršavljenja postaje besmislen;
  5. Aminokiseline i tvari potrebne za regeneraciju i rast sporije se dopremaju u mišiće, tako da ne rastu. Kompleks snage je također u peći;
  6. Nedovoljna količina tekućine u podmazujućem sekretu zglobova doprinosi razvoju raznih bolesti i bolova;
  7. Dehidracija narušava snagu, izdržljivost i može dovesti do pregrijavanja, nesvjestice, pa čak i napadaja;
  8. Dan nakon suhog treninga mišići će boljeti dvostruko više nego inače. Stoga, čak i ako se tijekom seanse ne budete mogli prisiliti popiti dodatnih 100 ml tekućine, ne zaboravite na vodu nakon završetka studija.

Kao što vidite, tijekom vježbanja na stolici za ljuljanje potrebno je piti - samo ćete tako postići rezultate. Međutim, također je važno poštivati ​​mjeru, jer višak tekućine, poput pogrešnog izbora, može prekrižiti sva djela sportaša.

Koliko popiti za vrijeme vježbanja?

Pijenje previše jednako je loše kao i premalo pijenja:

  • Na sličan način narušava se ravnoteža vode i soli;
  • Krvni tlak može porasti;
  • Ako postoji povijest bubrežne bolesti, postoji rizik od edema;
  • Sustav probavnog trakta je uznemiren;
  • Pogrešne tekućine, piće u pogrešno vrijeme ili previše, mogu dovesti do osjećaja težine u želucu, čestih potreba za mokrenjem, mučnine i drugih pojedinačnih posljedica. U nastavku ćemo navesti što je strogo zabranjeno piti tijekom trčanja ili treninga snage.

Samo tijelo pomoći će vam da razumijete vlastitu brzinu pijenja tijekom vježbanja. Slušajte njegove zahtjeve. Pijte ako ste jako žedni. Ako se osjećate dobro, odgodite to na četvrt sata.

Uobičajeno je poželjno piti oko 200 ml tekućine svakih 20 minuta treninga. Dakle, trebali biste piti 0,6-1 litre na sat, ne više. Međutim, ako je u sobi zagušljivo, vruće i ako je trening vrlo intenzivan ili dugotrajan, količina vode može se povećati.

Što piti na treningu?

Dakle, došli smo do najzanimljivije stvari: što piti tijekom treninga u teretani. Inače, popis dopuštenih pića prilično je velik. Razmotrit ćemo ih po kategorijama, a na kraju svakog odjeljka dat ćemo najbolje opcije, sastavljajući tako TOP-10:

  1. Čista filtrirana voda;
  2. Mirna mineralna voda;
  3. Kupljeno izotonično;
  4. Sok od repe i jabuke;
  5. Sok od mrkve;
  6. Sok od grejpa, ananasa i jabuke;
  7. Uvarak od đumbira;
  8. Infuzija timijana i šipka;
  9. Izvarak ginsenga, đumbira i šipka;
  10. Gotovi VSSA kompleksi.

Razgovarajmo o svakoj od točaka detaljnije.

Voda

Naravno, čista filtrirana voda je na prvom mjestu. Idealno održava ravnotežu vode i elektrolita i neće dopustiti da tijelo pati od dehidracije. A ako pijete i negaziranu mineralnu vodu, s natrijem, magnezijem i kalijem u sastavu, također je podržite, što će sigurno utjecati na vašu izdržljivost.

Pijenje slavine ili kuhane vode tijekom vježbanja nije preporučljivo. Prva nije dovoljno čista, a druga je „mrtva“.

Napominjemo da s vodom sve nije tako jednostavno kako se čini na prvi pogled. I sporovi na temu: je li moguće piti vodu tijekom treninga i, ako da, u kojoj količini, još uvijek ne jenjavaju.

Izotonični

Ovo je sportsko piće, čiji je sastav blizak prirodnom sastavu krvne plazme. Uključuje minerale, šećere, vitamine, kreatin, L-karnitin, a ponekad i arome.

Izotonični lijekovi značajno povećavaju izdržljivost, stoga ih se preporučuje piti tijekom duljeg treninga snage. Vrlo se polako apsorbiraju u krvotok, pa ako planirate vježbati kratko vrijeme ili nadolazeći kompleks neće biti vrlo intenzivan, bolje je da ovaj put više volite vodu.

Ako tijekom treninga tražite nešto za popiti za mršavljenje, možda nećete ni pomisliti na izotoničnost. Oni su visoko kalorični i ne pridonose gubitku kilograma.

Ispod je popis najpopularnijih izotoničnih lijekova:

  • Powerade;
  • Iso Max iz Powerbara;
  • Gotorade;
  • ISO napitak Cool;

Prirodni svježe cijeđeni sokovi

Tijekom treninga prirodni sokovi izvrsno pomažu u suočavanju s dehidracijom, a ne nužno i samo voćni sokovi - korisni su i sokovi od povrća.

Koji je najbolji sok za napraviti? Od jabuka, krušaka, mrkve, cikle, bundeve, grejpa, naranče, ananasa, rajčice. Također možete napraviti bilo koju smjesu od navedene hrane. Dobit ćete izvrsno piće za održavanje mineralne ravnoteže, bogato vitaminima, mikro i makro elementima, a uz to i malo kalorija.

Da bi se smanjio sadržaj ugljikohidrata, svježe iscijeđeni sok razrijedi se čistom prokuhanom vodom u omjeru 1: 1 ili 1: 2.

Biljni dekocije

Juha je idealno rješenje za sportaše koji nakon treninga imaju dug oporavak mišića. Biljni napitci smanjuju bol, sadrže korisne fitokomplekse i vitamine, jačaju imunitet i dobro se toniziraju.

2 žlice suhog bilja preliju se u 1 litru kipuće vode i inzistiraju dok se ne ohladi. Zatim se filtrira i ulije u sportski termos.

Takva pića treba piti tijekom treninga za sagorijevanje masti, oni savršeno aktiviraju metaboličke procese.

Preporučeno bilje uključuje šipak, timijan, stolisnik, eleutherococcus, đumbir, gospinu travu, ginseng.

Može izazvati alergije, budite oprezni.

WCCA

Ovaj kompleks esencijalnih aminokiselina treba piti tijekom treninga snage. Izoleucin, leucin i valin u svom sastavu povećavaju snagu sportaša, njegovu izdržljivost i, kao rezultat toga, performanse. Oni također dodaju energiju tijelu, usporavaju uništavanje vlakana u mišićima (stoga manje bole), ubrzavaju regeneraciju i pokreću rast mišića.

BCCA treba piti tijekom vježbanja za trening izdržljivosti, kao i za brzi set mišića.

Piće ne nadopunjava ravnotežu tekućine, stoga ga treba piti u kombinaciji s vodom ili sokom.

Koje biste vitamine trebali uzimati?

Tijekom vježbanja važno je unositi dovoljno vitamina i minerala. Mnogi sportaši uzimaju dodatke kako bi im svakodnevna prehrana bila uravnoteženija.

Koje biste vitamine trebali piti tijekom treninga za kvalitetne rezultate?

  1. Vitamini B skupine - sudjeluju u metabolizmu proteina i ugljikohidrata, sprečavaju razvoj proširenih vena, ubrzavaju metabolizam, sudjeluju u metabolizmu masti, poboljšavaju stanje kože, njeguju koštanu srž, jačaju živčani sustav;
  2. Folna kiselina - uklanja stres, ubrzava oporavak mišića;
  3. Vitamin C - jača imunološki sustav, smanjuje osjećaj bolnosti i bolova u zglobovima i mišićima, pokreće rast tkiva;
  4. Vitamini K, E - jačaju krvne žile;
  5. Vitamini A, D, H - čine kožu i mišiće elastičnijima, jačaju mišićno-koštani sustav.

Imajte na umu da samo liječnik može propisati bilo kakve vitaminske komplekse ili određene lijekove.

Što ne piti dok vježbate?

Ako vam je cilj vratiti ravnotežu vode i soli, uzimanje omiljenih proteina mnogih "jocks", kao i sagorijevača masti, kreatina i drugih stimulansa, beskorisno je. Ne, neće naštetiti tijelu, ali neće biti ni od koristi.

Ova pića, osim kreatina, ne smiju se piti tijekom treninga, već najmanje sat vremena prije njega. U protivnom neće imati vremena za djelovanje, već će preopteretiti srce i izazvati skok tlaka. Kreatin se pije, naprotiv, jedan sat nakon nastave.

Tijekom sportskih treninga strogo je zabranjeno koristiti:

  • Alkohol nije kompatibilan sa sportom ni u jednoj svojoj manifestaciji;
  • Pića koja sadrže kofein štetni su kokteli za kardiovaskularni sustav. Stoga je bolje popiti svoju duboko voljenu kavu prije nastave;
  • Energetska pića - sadrže ludu količinu šećera koji nimalo ne utažuje žeđ. U pravilu sadrži kofein;
  • Slatka soda - ugljični dioksid iritira sluznicu želuca, uzrokuje stvaranje plinova, podrigivanje. Sadrži puno šećera, što izaziva skok inzulina i, kao rezultat, umor.

Svaki sportaš samostalno bira što će piti tijekom treninga. Neki ljudi više vole čistu vodu. Drugi nisu previše lijeni za kuhanje dekocija ili cijeđenje sokova. Napredniji sportaši kupuju izotonične i aminokiselinske komplekse. Pri odabiru pića, uzmite u obzir svrhu lekcije, njezino trajanje, uvjete u dvorani, kao i svoje zdravlje!

Gledaj video: The Fastest Weight Loss Exercise in The World - Aerobic Everyday for Best Body Shape. Eva Fitness (Svibanj 2025).

Prethodni Članak

VPLab Daily - Pregled dodataka vitaminima i mineralima

Sljedeći Članak

TestoBoost Academy-T: pregled dodataka

Vezani Članci

Kingov potisak

Kingov potisak

2020
Što je istezanje i koja je njegova upotreba?

Što je istezanje i koja je njegova upotreba?

2020
Uvijanje utegom obrnutog gripa

Uvijanje utegom obrnutog gripa

2020
Pirjani grah s rajčicom

Pirjani grah s rajčicom

2020
Kora stabla mrava - sastav, blagodati, šteta i načini primjene

Kora stabla mrava - sastav, blagodati, šteta i načini primjene

2020
Uzroci i liječenje bolova u glutealnim mišićima

Uzroci i liječenje bolova u glutealnim mišićima

2020

Ostavite Komentar


Zanimljivi Članci
Zgnječeni krumpir jakne sa začinskim biljem

Zgnječeni krumpir jakne sa začinskim biljem

2020
Kada piti proteine ​​prije ili poslije treninga: kako ih uzimati

Kada piti proteine ​​prije ili poslije treninga: kako ih uzimati

2020
Punjene jabuke sa grožđicama, orasima i datuljama

Punjene jabuke sa grožđicama, orasima i datuljama

2020

Popularne Kategorije

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

O Nama

Delta Sport

Podijelite Sa Prijateljima

Copyright 2025 \ Delta Sport

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

© 2025 https://deltaclassic4literacy.org - Delta Sport