.wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Glavni
  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
Delta Sport

Kako sami naučiti plivati ​​u bazenu i moru za odraslu osobu

U ovom ćemo vam članku pokazati kako naučiti plivati ​​ispočetka, samostalno i bez pomoći trenera. Čak i ako ste apsolutni početnik, bojite se vode, ne možete roniti ili čak ostati na površini. Mislite li da je to nemoguće? Štogod da je!

Uz svu naizgled složenost, odrasloj osobi uopće nije teško naučiti plivati ​​samostalno. Evo faza koje će morati proći:

  1. Prevladajte strah od vode;
  2. Naučite ležati na površini na trbuhu i leđima;
  3. Ovladati sigurnosnim tehnikama i pravilima ponašanja u bazenu;
  4. Učiti tehniku ​​plivanja s osnovnim stilovima u teoriji i praksi;
  5. Pridržavajte se stroge discipline, pronađite nepokolebljiv izvor motivacije, prilagodite se rezultatu i idite prema njemu bez obzira na sve.

Želim moći plivati: odakle početi?

Prije nego što naučite pravilno plivati ​​u bazenu, pripremite sve što vam treba za trening:

  • Kupite sportski kupaći kostim ili kupaće gaće, kapu za glavu, naočale; =. Imajte na umu da se naočale ponekad znoje i morate biti spremni na ovu situaciju.
  • Pronađite dobar sportski centar koji uz glavni ima plitki bazen u kojem možete naučiti ostati na površini. Maksimalni nivo vode je do škrinje. U tom ćete se slučaju osjećati sigurno, što znači da ćete se početi ponašati slobodno i nesputano. Učenje plivanja bit će ugodnije;
  • U ovoj fazi morate naučiti pravilno disati. U svim tehnikama udahnite kroz nos, a izdahnite na usta i nos u vodu. Usput, sjetite se, zrak u plućima drži tijelo na površini.

Preporučujemo da napravite posebnu vježbu koja razvija pluća: duboko udahnite, ispunjavajući pluća do kraja, a zatim okomito zaronite u vodu i polako izdahnite kisik. Napravite 10-15 ponavljanja.

  • Zagrijte se prije početka treninga - na kopnu i u bazenu. Dovoljno je 10 minuta da se mišići zagriju i zagriju.

Kako se prestati bojati vode?

Trening plivanja za odrasle početnike ispočetka uvijek započinje svladavanjem straha od vode. Razmotrite sljedeće savjete:

  1. Provedite prve lekcije u plitkom bazenu;
  2. Naviknite se biti u vodi, idite prvo do struka, a zatim do prsa;
  3. Radite jednostavne vježbe - hodanje, savijanje trupa, zamahivanje nogama, rukama, skakanje itd. Osjetite otpor tekućine, njezinu temperaturu, gustoću, konzistenciju i druge fizičke parametre;
  4. Sjednite s glavom pod vodom, ustanite;
  5. Tada je vrijeme da naučite kako zadržati dah;
  6. Nađite suputnika koji je već naučio plivati. Neka ne radi ništa, samo budi tu. Tako ćete se osjećati ugodnije;
  7. Kupite ili preuzmite iz sportskog kompleksa posebnu opremu za podučavanje plivanja - daske, šarke, role. U početnoj fazi pomoći će prevladati strah, u budućnosti razraditi tehniku;
  8. Ako je moguće, unajmite trenera. Barem za prve 2-3 lekcije.

Kako naučiti ostati na površini?

Nastavimo učiti kako brzo naučiti kako plivati ​​odraslu osobu u bazenu, apsolutno neovisno. Sljedeći je korak kako prestati biti "vreća krumpira", čija je neizbježna sudbina uronjenje.

Vježba zvjezdicom

Nemoguće je odraslu osobu naučiti plivati ​​u bazenu ako ne zna ležati na vodi. Što je zvjezdica? Plivač leži na vodenoj površini, zaronivši lice, široko raširenih ruku i nogu. I ne tone. Fikcija? Daleko od toga!

  1. Duboko udahnite;
  2. Potopite lice u bazen, raširite ruke i noge, zauzmite vodoravni položaj;
  3. Lažite sve dok vam odzračivač dopušta;
  4. Ne udisati zrak - odmah ćete početi roniti.
  5. Vježbu ponovite 5-10 puta.

Kako naučiti ostati na leđima

Da biste naučili kako sami pravilno plivati ​​u bazenu, svladajte vještinu ležanja na leđima. Sve što se od vas ovdje traži je da uhvatite ravnotežu ili osjetite ravnotežu:

  1. Radi praktičnosti vježbajte uz bok bazena;
  2. Lezite leđima na vodi, ispružite tijelo do žice, ali nemojte se naprezati;
  3. Ne stršite magarca, kao da stvarate kut - "utopit će vas";
  4. Držite se bokom rukom - tako ćete se osjećati sigurno;
  5. Zamrznite se i koncentrirajte na svoje težište, koje je u trbuhu;
  6. Uravnotežite gornji i donji dio tijela tako da jedno ne nadmašuje drugo;
  7. Lažite onoliko dugo koliko je potrebno da se uhvati vaga;
  8. Pokušajte maknuti ruku s daske i otkrit ćete da možete ležati na vodi bez pojasa.

Kako naučiti plivati ​​u različitim tehnikama

Dakle, naučili ste tehniku ​​plivačkih stilova u teoriji, gledali video zapise o treninzima i vježbali kretanje po zemlji. Prevladao strah od vode i naučio ležati na površini bez potpore. Vrijeme je da prijeđemo na glavnu akciju i počnemo plivati!

Osnovni stilovi plivanja za odrasle početnike su puzanje u prsima i prsno. Prva ima najjednostavniju tehniku, a druga vam omogućuje dugo plivanje i bez jakih troškova energije.

Puzanje zahtijeva dobru fizičku formu, a prsno zahtijeva jasnu koordinaciju između ruku i nogu. Također je vrijedno naučiti plivati ​​na leđima s vodenim stilom, ali bit će vam lako pokoriti se čim savladate puzanje na prsima. Postoji još jedna sportska vrsta plivanja - leptir, ali nećemo je razmatrati. Njegova je tehnika previše složena i gotovo je nemoguće naučiti kako u njoj dobro plivati ​​od nule.

Okretanje prsa

U prethodnim odjeljcima opisali smo kako samostalno naučiti plivati ​​za odraslu osobu koja se boji dubine - dali smo savjete koji će pomoći u prevladavanju straha. Sljedeći korak koji preporučujemo je savladavanje tehnike vodenog stila.

Apsolutno nije teško, lako ga je razumjeti intuitivno. Tijekom plivanja sportaš pomiče noge kao u vježbi sa škarama. Noge pomažu u održavanju ravnoteže, malo utječu na brzinu. Snažni izmjenični udarci izvode se rukama. Ruke su glavna pokretačka snaga stila - one primaju najveći teret. Lice je uronjeno u vodu tijekom plivanja. Kad se vodeća ruka pomakne prema naprijed u udarcu, plivač lagano okreće glavu, stavljajući uho na prednje rame i udiše. Kad se ruka promijeni, izdahne u vodu.

Prsno

Nastavimo analizirati kako odrasla osoba koja se boji vode može naučiti plivati ​​prsnim stilom. Njegova glavna razlika od puzanja je što se svi pokreti izvode u vodoravnoj ravnini. Ako plivača pogledate odozgo, nehotično ćete povezati pokrete žabe.

Na početku ciklusa ruke uronjene u vodu dovode se do udara. Tijekom potonjeg vrši se pokret, kao da plivač odvaja vodu. Ruke istovremeno prave polukrug u različitim smjerovima i opet se skupljaju u području prsa pod vodom. U to vrijeme i noge čine kružne pokrete. Prvo se savijaju u koljenima i povlače do trbuha, a zatim se koljena razdvajaju i okreću u oba smjera. Udisanje se vrši u trenutku kada se ruke ispruže prema naprijed. U to vrijeme glava izlazi na površinu i sportaš ima pristup kisiku. Dalje, u fazi udara glava tone, a plivač izdahne.

Tehnika se čini kompliciranom samo na prvi pogled - isprobajte i shvatit ćete da je sve puno jednostavnije nego što izgleda. Naučiti plivati ​​prsno za odraslu osobu koja se i jučer bojala ući u bazen već je podvig. Jednom kad ste jednom pobijedili, nastavite tako!

Prsno prsno najudobniji je stil za rekreativno plivanje. Ne zahtijeva dobru fizičku formu, poprima udoban, opušten tempo i omogućuje plivanje na velike daljine. Sjajne lepinje za jučerašnju torbu, zar ne?

Pa, rekli smo vam kako pravilno plivati ​​u dva osnovna stila, savjetujemo vam da započnete s njima trenirati. Imajte na umu da smo vrlo kratko opisali ispravnu tehniku ​​plivanja za odrasle početnike, jer članak nije posvećen analizi stilova, već savjetima za brzo učenje. Preporučujemo da proučite druge publikacije, gdje su sheme i analiza pokreta u odabranoj vrsti plivanja detaljno i detaljno opisane.

Koliko treba naučiti plivati?

Možete li se prestati bojati vode i naučiti plivati ​​za 1 dan, pitate, a mi ćemo odgovoriti ... da. To je stvarno stvarno, jer ako u nekom trenutku osjetite da se osjećate sigurno u bazenu, sasvim je moguće da ćete odmah moći plivati. A to bi se moglo dogoditi već u prvoj lekciji.

Naravno, malo je vjerojatno da će vaša tehnika odmah biti savršena, ali to nije pitanje! Najvažnije je da se držite, ne utapate, pa čak i malo popuštate. I ne boj se uopće!

Teškom plivaču trebat će otprilike mjesec dana da počne zaista dobro plivati ​​u bazenu. Sasvim stvarna perspektiva, zar ne?

Opće preporuke

Rekli smo kako možete lako i brzo naučiti plivati ​​i u zaključku bismo htjeli dati neke osnovne preporuke:

  • Pokušajte doći na bazen praznog želuca. Nakon posljednje sesije proždrljivosti mora proći najmanje 2,5 sata. Nakon treninga, usput, ne preporučuje se jesti sat vremena;
  • Najoptimalnije vrijeme za nastavu na bazenu je danju, između 15.00 i 19.00;
  • Vježbajte redovito, disciplinirano, bez propuštanja takta. Jedino ćete tako moći naučiti, kao što smo i obećali, za samo mjesec dana. Optimalni režim treninga je 3 puta tjedno;
  • Nikada nemojte zanemariti svoj trening.
  • Pridržavajte se pravila bazena - nosite kapu i gumene škriljevce, tuširajte se prije i nakon potapanja, prije prve sesije potražite liječnički pregled, slijedite opći raspored, ne prelazite putove itd. Detaljna pravila vašeg sportskog kompleksa zasigurno bi trebala visjeti negdje na informativnoj ploči.

Mnoge početnike zanima može li odrasla osoba brzo i samostalno naučiti plivati ​​u moru ili na početku treba izbjegavati otvorenu vodu. Prednosti mora uključuju čist zrak i prirodni okoliš, kao i svojstva slane vode da istiskuje predmete, zbog kojih je osoba bolja na površini. Međutim, velika voda nudi prirodne prepreke koje će ometati početnika. Na primjer, valovi, neravno dno, vjetar, nedostatak stranica itd.

Naravno, možete naučiti plivati ​​na rijeci ili u moru, ali svejedno preporučujemo da pažljivo izvagate sve moguće rizike.

Prijatelji, objasnili smo vam kako pravilno vježbati plivanje u bazenu. Ostalo ovisi samo o vama. Dodajmo samo od sebe - stječete vrlo dobru vještinu koja će vam pružiti zdravlje, dobro raspoloženje i puno pozitivnih emocija. Na dobrom ste putu, želimo da ne odustanete! Veliki brod - veliko putovanje!

Gledaj video: Momci iz Tišče uče plivati (Svibanj 2025).

Prethodni Članak

Suzdalska staza - značajke i ocjene natjecanja

Sljedeći Članak

Pregled QNT Metapure Zero Carb Isolate

Vezani Članci

Savjeti za odabir sportskih boca za piće, pregled modela, njihova cijena

Savjeti za odabir sportskih boca za piće, pregled modela, njihova cijena

2020
BioTech Vitabolic - Pregled vitaminsko-mineralnog kompleksa

BioTech Vitabolic - Pregled vitaminsko-mineralnog kompleksa

2020
Cellucor C4 Extreme - pregled prije treninga

Cellucor C4 Extreme - pregled prije treninga

2020
Goveđi kolutići sa slaninom u pećnici

Goveđi kolutići sa slaninom u pećnici

2020
AKADEMIJA-T Omega-3D

AKADEMIJA-T Omega-3D

2020
B12 SADA - Pregled dodataka vitaminu

B12 SADA - Pregled dodataka vitaminu

2020

Ostavite Komentar


Zanimljivi Članci
Tablica kalorija za pečenje

Tablica kalorija za pečenje

2020
Wtf labz ljetno vrijeme

Wtf labz ljetno vrijeme

2020
Pirjani grah s rajčicom

Pirjani grah s rajčicom

2020

Popularne Kategorije

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

O Nama

Delta Sport

Podijelite Sa Prijateljima

Copyright 2025 \ Delta Sport

  • Crossfit
  • Trčanje
  • Trening
  • Vijesti
  • Hrana
  • Zdravlje
  • Dali si znao
  • Pitanje odgovor

© 2025 https://deltaclassic4literacy.org - Delta Sport