Ovisno o vremenskim uvjetima, tempu trčanja, individualnim karakteristikama, tijekom trčanja ima smisla koristiti različite pokrivale za glavu. Danas ćemo razmotriti glavne mogućnosti.
Šilterica
Pokrivala za glavu, čiji je glavni zadatak zaštita od sunca ili kiše tijekom tople sezone.
Nedostatak bejzbolske kape je što vam se može otkinuti s glave na jakom vjetru. Stoga je u ovom slučaju vizir bolje okrenuti natrag.
Baseball kape izrađene su od materijala različite gustoće. Kada trčite po ekstremnoj vrućini, najbolje je koristiti lakšu bejzbolsku kapu. U hladnom vremenu i kiši možete koristiti bejzbolsku kapu izrađenu od gušćih materijala.
Bolje je odabrati metalnu kopču, a ne plastičnu. Budući da se plastični zatvarač lako lomi od opetovanih promjena u veličini pokrivala za glavu, za razliku od metalnih.
Buff
Univerzalno pokrivalo za glavu koje se može pripisati dodacima i šalovima te ovratnicima i kapama. Budući da se buff može koristiti u svim tim vrijednostima.
Pufer je dovoljno tanak i elastičan da se koristi kao pokrivalo za glavu po hladnom vremenu. Istodobno, neće otpasti i odletjeti s glave.
Može se koristiti i kao ovratnik jednostavnim stavljanjem u dva sloja oko vrata. Ako se gornji dio bubice povuče preko usta ili čak preko nosa, tada u ovom obliku možete trčati zimi na prilično niskim temperaturama. Barem do -20.
Dobar primjer buffa prikazanog na fotografiji možete pronaći u trgovini myprotein.ru.
Bufa se može koristiti i bez šešira i sa šeširom.
Tanak jednoslojni šešir
U hladnom, ali ne ledenom vremenu, od oko 0 do +10 stupnjeva, ima smisla nositi tanki šešir koji će pokriti vaše uši. Šešir može biti izrađen od flisa ili poliestera. Glavna stvar je da odvodi vlagu s glave.
Dvoslojni šešir s prvim slojem od flisa
Fotografija prikazuje dvoslojni šešir, u kojem je prvi sloj izrađen od flisa, a drugi od pamučne tkanine. Dakle, runo odvodi vlagu s glave, a pamuk pomaže zadržavanju topline. U takvom šeširu možete trčati na temperaturama od -20 do 0 stupnjeva.
.
Debeli šešir od poliestera
Kad je vani mraz jači, tada morate voditi računa o još većoj izolaciji glave. Za to ima smisla kupiti debeli dvoslojni šešir. U ovom slučaju, fotografija prikazuje poliestersku kapu s dodatkom akrila tvrtke myprotein.ru... Ova kombinacija tkanina omogućuje vam odvođenje vlage s glave, održavanje topline i istodobno šešir neće izgubiti oblik od pranja do pranja.
Ako puše jak ledeni vjetar, onda, ako je potrebno, ispod ovog šešira možete staviti tanku jednoslojnu kapu kako bi i ona štitila od takvog vjetra.
Pleteni ovratnik od vune i akrila
Ako znate kako pletiti, tada se pleteni ovratnik može koristiti kao šal. Preporučljivo je koristiti mješavinu vune i akrilne pređe u omjeru od oko 50 do 50. Budući da će u ovom slučaju ovratnik biti topao, ali se neće smanjiti tijekom pranja i izgubiti oblik.
Ovratnik može prekriti vrat, usta i, ako je potrebno, nos.
Balaclava
Pokrivala za glavu pogodna za trčanje po jakom vjetru i mrazu. Prekriva usta i nos, što eliminira potrebu za bubicom ili ovratnikom. Međutim, zajedno s prednošću, to se također može nazvati nedostatkom, jer se konfiguracija bubica može promijeniti u bilo kojem trenutku uklanjanjem ili povlačenjem preko usta ili nosa. A s balaclavom takav broj neće uspjeti.
Stoga je njegova upotreba relevantna samo u slučaju jako jakog mraza kada ste sigurni da vam neće biti vruće tijekom trčanja.